Hisense 40 inch 40A6GKEN Smart frameless TV
(0 Reviews) Write a review
Original price was: KSh35,399.00.Current price is: KSh32,699.00.
(Save KSh2,700.00)
Out of stock
Description
Hisense 40 inch 40A6GKEN Smart frameless TV Price in Kenya
Hisense 40 inch 40A6GKEN Smart frameless TV price in Kenya is between Ksh. 30,000-Ksh.35,000 at Avechi Kenya online and at the physical shop. Its features include; bluetooth, frameless, VIDAA, Netflix, Youtube among others.
Other than the big fascinating display, you as well enjoy free-to air channels via DVBT2.
Brand Hisense
Power 20 W
Warranty Limited (12 months)
Smart TV Yes
Screen Size 40 inch
Sound 30W RMS, DTS Virtual:X
Curved TV No
Model 40A6GKEN
Screen Types LED
Is Flat Screen Yes
Video Encoding MP4
TV Bracket Type Fixed, Swivel, Tilt
Display Resolution in pixels 1920 x 1080
What’s in the box 1X43 inch TV, Remote with Battery, Power Cable, Manual
Display Standard FHD
Has 3D Technology No
Interfaces/Ports 2 HDMI, 2 USB, Ethernet (LAN), SPDIF (Optical Digital Audio Out), Wifi, Bluetooth
TV Audio Cable Type HDMI Cable
Basic Colors Black
Reviews
There are no reviews yet
Add a review
Hisense 40 inch 40A6GKEN Smart frameless TV Hisense 40 inch 40A6GKEN Smart frameless TV