Hisense 65 Inch 65A6KKEN UHD Smart 4K TV
(0 Reviews) Write a review
  • screen mirroring: Any view cast, Refresh rate; 60 Hz, Display technology: LCD/ LED-Lit, Color depth: 8 bit + FRC, Audio enhancement: Dolby Audio, DTS Virtual-X
Original price was: KSh95,999.00.Current price is: KSh84,699.00.
(Save KSh11,300.00)
In stock
Buy now
Description
Hisense 65 Inch 65A6KKEN UHD Smart 4K TV Price in Kenya
Display, dimensions, and weight
Processing and storage
Connectivity and speakers
Design, speakers, and box contents
Brand Hisense
OS VIDAA U 4.0
Warranty Limited (12 months)
Smart TV Yes
Screen Size 65 inch
Supported internet Services Netflix, YouTube, Chromecast
Curved TV No
Model 65A6KKEN
Screen Types LED
Is Flat Screen Yes
Voice Remote Yes
TV Bracket Type Fixed, Swivel, Tilt
Display Resolution in pixels 3840 x 2160
Basic Colors Black
Display Standard 4K Ultra HD
Power Consumption 210W