Hisense 32 Inch 32A4HKEN Smart TV
(0 Reviews) Write a review
  • Screen display: 32 inches, OS: VIDAA U5, HDMI inputs: 2
  • USB ports: 2, Motion rate: 60Hz, Energy Efficiency Class: F, Response Time: <35 ms
Original price was: KSh23,999.00.Current price is: KSh19,399.00.
(Save KSh4,600.00)
In stock
Buy now
Description
Hisense 32 Inch 32A4HKEN Smart TV Price in Kenya
Display, dimensions, and weight
Processing and storage
Hisense 32” 32A4HKEN can hold quite a number of applications like; YouTube. This is the best application for making viewers enjoy a longer time while watching.
Connectivity
Hisense 32” 32A4HKEN connects wirelessly to Wi-Fi or through ethernet. The tv also has 2 HDMI port for transferring high-quality audio and video signals between devices. It also has 1 USB 2.0.
Design
Brand Hisense
OS VIDAA
Warranty Limited (12 months)
Smart TV Yes
Screen Size 32 inch