Description
JBL Partybox 710 Party speaker Price in Kenya
JBL Partybox 710 Party speaker price in Kenya is Ksh.80,499 both online and at the physical shop. Its key features comprise of;
- Pair your speakers wirelessly for an even bigger sound
- Connectivity: BT, Aux, USB, JBL App, Mic, Guitar
- Sing a solo or a duet with built-in karaoke mode
- 800W RMS of powerful JBL Original Pro Sound
- Crafted with IPX4 splashproof protection for poolside bash
- Light up the night with a Dynamic, colorful & customizable light show that dances to the beat
- Get the party rolling with smooth running wheels & an easy grip for convenient portability
- Dual 2.75″ tweeters and 8″ woofers paired with its tuned bass reflex port deliver detailed audio perfection
- JBL PartyBox App makes it easier to control your music, update settings & customize the colors patterns of your light show for the perfect vibe
| Brand | JBL |
|---|---|
| Total output | 800W |
| Bluetooth | Yes |
| Inputs |
|
| Speaker power | 240W |
| Frequency response | 45Hz – 20kHz |
| Speaker features |
|
| IP rating | No |
| Battery | 100-240V AC 12V DC |
| Power features | AC Input 12V DC Input |








Reviews
There are no reviews yet