Hisense 50 inch 50A7300F 4K UHD Smart TV Price in Kenya
Hisense 50 inch 50A7300F 4K UHD Smart TV Price in Kenya is between Ksh. 45,000-Ksh.50,000 at Avechi Kenya, both online and at the physical shop. Some of its features include; 4K technology, slim design, Android TV, quad core processor, DTS sound sound, HDMI, USB, VGA, Netflix, Youtube, Showmax, wifi, bluetooth, among others.
Other than the big fascinating display, you as well enjoy free-to air channels via DVBT2.
| Brand | Hisense |
| Power | 20 W |
| Warranty | Limited (12 months) |
| Smart TV | Yes |
| Screen Size | 50 inch |
| Sound | 30W RMS, DTS Virtual: X |